Pozor na "falešné" zaměstnance vodáren

VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a. s., divize Boskovice a divize Třebíč upozorňuje zákazníky, že se v městě Blansku a také přímo v Třebíči se v těchto dnech znovu objevili podvodníci, kteří se vydávají za zaměstnance vodáren.  

V měsíci listopadu 2016 jsme upozornili na osobu, vydávající se za zaměstnance vodárenské společnosti, která pod záminkou kontroly vodoměru navštívila devětaosmdesátiletou ženu přímo v Boskovicích a odcizila jí celoživotní úspory ve výši 150 tisíc korun.

Tento týden (22. 3. 2017) jsme od odběratele z Blanska, ulice Havlíčkova obdrželi informaci, že jejich rodinný dům navštívila osoba vydávající se za zaměstnance vodáren s tím, že jde kontrolovat vodoměr. Současně šla kontrolovat i kohoutky a hlavně sdělila, že jde vrátit přeplatek na vodném ve výši 3000 Kč, ale má pouze 5.000 Kč, a  potřebuje vrátit.

K velmi podobnému případu došlo také 30. března v odpoledních hodinách v Třebíči. Starší ženu tam navštívila neznámá žena, představila se jako pracovnice vodáren a sdělila, že potřebuje zkontrolovat vodoměr. Když tak učinila, přišla do bytu ženy a tvrdila, že jí vrátí peníze za přeplatek. Dále tvrdila, že u sebe nemá drobné peníze a žádala o pomoc důvěřivou ženu. Ta ji odkázala na to, ať si peníze rozmění v nedaleké prodejně. Žena se nakonec již do bytu nevrátila a nedošlo tedy k žádné škodě.

Naše společnost  v souvislosti s tímto případem opětovně žádá zejména starší občany o OBEZŘETNOST! Už v minulosti se naše společnost setkala s tím, že podvodníci tvrdili, že Vám jdou vrátit přeplatek, popřípadě hledali jiné záminky, jak se dostat do Vašich obydlí a zjistit, kde máte uložené peníze. Proto znovu zdůrazňujeme, že po našich zaměstnancích můžete kdykoliv požadovat předložení služebního průkazu, kterými jsou všichni naši zaměstnanci vstupující do Vašich provozoven a domácností vybaveni. Průkaz je opatřen i fotografií zaměstnance.  Kdykoliv se také můžete telefonicky obrátit na naši společnost a požádat nás o ověření, zda se někdo z našich zaměstnanců ve Vaší obci v daném okamžiku pohybuje.

Havárie v divizi

V současné době není hlášena žádná událost.

všechny havárie

Odstávky v divizi

V současné době není hlášena žádná událost.

další odstávky