V Jihlavě byl ukončen projekt Přijdu včas

Díky příspěvku VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a.s., mají od září děti v Jihlavě speciální hodiny na dětském hřišti u amfiteátru letního kina.  

První hodiny v rámci celorepublikového projektu Přijdu včas byly postaveny v Prostějově v roce 2009. Mezi další města patřily například Pardubice, Kolín nebo Olomouc.

  Kromě ciferníku ve tvaru domečku jsou speciální hodiny vybaveny i hlásiči v podobě postaviček policisty a lékaře, které umožní dětem snadno si přivolat pomoc  v  případech nouze, úrazu nebo jiného nebezpečí. Tato zařízení .  jsou v Jihlavě propojena  přímo na služebnu  městské policie a do jihlavské nemocnice a tak dokáží ihned lokalizovat přesné místo a zajistit v případě potřeby včasnou pomoc.

V neposlední řadě stojan s hodinami obsahuje i usmívající se odpadkový koš s vepsaným nápisem „CO MI DÁŠ“, který výchovným způsobem děti vybízí k tomu, aby i na dětských hřištích udržovaly čistotu a pořádek.

„Děkujeme VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a.s., že se do projektu zapojila a bylo tak možné tyto hodiny předat dětem,“ uvedla na slavnostním setkání sponzorů projektu a dětí ze základních škol v Jihlavě v úterý 6. září  vedoucí projektu Přijdu včas Jana Kostelníková. Tento projekt  vznikl díky její malé dcerce Zoe a  pozdním příchodům domů. „A tak jsem si položila otázku, co chybí na dětských hřištích? Ano správně, jsou to hodiny! Je až neuvěřitelné, že si toho doposud nikdo nevšiml,“ přiblížila. Zároveň dodala, že spousta rodičů potvrzuje, že není vhodné dávat dětem na hřiště mobilní telefony. „Tím totiž děti vystavujeme riziku ztráty, rozbití, okradení nebo dokonce napadení! Také dítěti nemůžeme vyčítat, proč se nezeptalo náhodného kolemjdoucího, kolik je hodin, když nechceme, aby se dávalo do řeči s cizími lidmi,“ popsala vznik projektu, jehož cílem je mimo jiné zvýšit bezpečnost na dětských hřištích a také naučit děti zodpovědnosti vůči druhým.

 Děti se na místě mohly setkat také s patronem projektu, generálmajorem Ing. Hynkem Blaško. Jeho rodina má totiž přímou zkušenost se spácháním závažné trestné činnosti na dítěti. „Děti, jakmile se vám nebude líbit chování nějakého dospělého, nenechte se jím ovlivňovat, utíkejte a křičte. Pokud budete tady na hřišti, hned mačkejte tlačítko a volejte o pomoc,“ řekl dětem.

Slavnostní akt ukončení projektu přímo na místě natáčela i televize Nova a účastnili se i další novináři. Věříme, že  projekt Přijdu včas podpoří dostatek ochotných sponzorů a tak se rozšíří i do dalších měst a obcí po celé České republice.

Mgr. Iva Šebková

Vedoucí marketingu a komunikace

Jan Pešek, DiS.

Referent speciálních činností divize Jihlava

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Havárie v divizi

V současné době není hlášena žádná událost.

všechny havárie

Odstávky v divizi

Polná

Velký Beranov

Polná

další odstávky