Díky našemu daru jezdí na Novoměstsku nová sanitka

Divize Žďár nad Sázavou významně pomohla pacientům, kteří potřebují lékařské ošetření.   

Zcela nový a moderně vybavený sanitní vůz, který převeze pět pacientů najednou ať už na vyšetření do nemocnice nebo naopak domů, se díky daru VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a.s., divizi Žďár nad Sázavou, podařilo získat  Nemocnici v Novém Městě na Moravě. Slavnostní předání vozu se uskutečnilo 28. března a nyní je již sanitka v plném provozu.

„Pomoc nemocnicím a především lidem, kteří pomoc potřebují, je naším dlouhodobým cílem. Proto jsme neváhali, a když jsme se dozvěděli o tom, že nemocnice nutně potřebuje obnovit vozový park sanitek, rozhodli jsme se tuto snahu finančně podpořit,“ uvedl ředitel žďárské divize VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a.s., Ing. Karel Fuchs. VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a.s., si totiž klade za cíl nejen kvalitně provozovat vodovody a kanalizace, ale také být společensky odpovědnou organizací. Nejde jí tedy jen o podnikání, ale také o to „být dobrým sousedem“ a dělat něco navíc pro regiony, kde dlouhodobě podniká. V listopadu loňského roku se právě za tyto aktivity VAS stala vítězem Národní ceny za společenskou udržitelnost a udržitelný rozvoj.  „Jsme rádi, že i díky nám se dočkají nemocní lidé lepšího komfortu při přepravě,“ doplnil Ing. Karel Fuchs.

Novoměstská nemocnice má v současné době má sedmnáct sanitek. Jejich stáří je v průměru třináct let a sanitky ročně najedou přes čtyřicet tisíc kilometrů často v náročném horském terénu za ztížených povětrnostních podmínek. Přepraví téměř třicet tisíc pacientů ročně, a to jednak na vyšetření do nemocnice, ale vozí i děti do kojeneckých ústavů nebo převáží pacienty do lázní. Největší část pasažérů pak tvoří nemocní dojíždějící na dialýzu.  Řidiči vozů nejen usedají za volant, ale musí s pacienty manipulovat, nakládat je do vozu a doprovází je taktéž na vyšetření. Právě z tohoto důvodu má velký význam také vnitřní vybavení sanitního vozu, který je vybaven plošinou pro nájezd lehátka nebo invalidního vozíku.

Na nákup sanitky v hodnotě přes 1,1 milionu korun přispělo celkem kromě VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a.s., třináct dárců, od kterých nemocnice v souhrnu obdržela částku 715.603,- Kč. „Velmi si vážíme této podpory.  Vnímáme to jako projev toho, že služby, které prostřednictvím dopravní zdravotní služby poskytujeme, jsou vnímány veřejností jako potřebné“, řekla ředitelka Nemocnice v Novém Městě na Moravě JUDr. Věra Palečková.

Mgr. Iva Šebková
Vedoucí marketingu a komunikace 

DSC_0125.JPG DSC_0166.JPG DSC_0148.JPG DSC_0158.JPG

 

Havárie v divizi

V současné době není hlášena žádná událost.

všechny havárie

Odstávky v divizi

Žďár nad Sázavou

další odstávky