Fotografická soutěž Voda a lidé - partneři pro život zná své vítěze

Dne 22. 9. 2008 proběhlo vyhodnocení fotografií z fotografické soutěže Voda a lidé - partneři pro život, kterou vyhlásila VAS, a.s., divize Znojmo ve spolupráci s firmou Foto Mašek a městem Znojmem.  

Porota byla složena převážně z odborníků. Jejím předsedou byl prof. Mgr. Rudolf Adler z Filmové a televizní fakulty AMU, dále hodnotili Mgr. Jarmila Šlaisová, Mgr. Vladislava Smékalová a za pořadatele Ing. Zdeněk Jaroš a Oto Mašek. Po napínavém výběru se porota shodla na těchto prvních třech místech.

  • 1. cenu (fotografické potřeby dle vlastního výběru v hodnotě 5000 Kč k zakoupení ve FOTO MAŠEK) získává pan Antonín Kotáb ze Znojma s fotografiemi Živá voda a Koupačka. Porota ocenila vynikající vystižení zadání soutěže v konkrétních dramatických situacích.
  • 2. cenu (poukázku na nákup knih v knihkupectví Comenius v hodnotě 1000 Kč) získal s fotografií Dítě moře pan Ladislav Blažek z Tasovic. Jeho fotografie zaujala originální kompozicí a osobitým ozvláštněním známého námětu.
  • 3. cenu (poukázku na nákup knih v knihkupectví Comenius v hodnotě 500 Kč) získal Tadeáš Smékal a jeho fotografie Odpolední imprese, ve které ukázal pozorné vidění a grafické kvality fotografie.

Výherce soutěže si cenu převezme 1. října v Městském divadle ve Znojmě v rámci slavnostního semináře, který je vyvrcholením akcí pořádaných k výročí 130 let veřejného vodovodu ve Znojmě.

Vítězné fotografie a další, které byly do soutěže zaslány, si můžete prohlédnout na výstavě „Novodobá historie vodovodu", která se koná ve dnech 4.,5.,11. a 12. října ve vodojemu na náměstí Republiky, a to vždy v době od 9 do 15 hodin. Tato výstava názorně ukazuje vývoj dodávání vody od předminulého století do dneška.

Havárie v divizi

V současné době není hlášena žádná událost.

všechny havárie

Odstávky v divizi

Dobšice

další odstávky